  • VSRP2512S1-R170J
VSRP2512S1-R170J
advertisement
Manufacturer No:
VSRP2512S1-R170J
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-VSRP2512S1-R170J
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
VSRP Series, Thick Film, 170mOhm, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7974
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSRP2512S1-R170J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VSRP
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    170mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm