  • RL-0816-4-R050-FNH
RL-0816-4-R050-FNH
advertisement
Manufacturer No:
RL-0816-4-R050-FNH
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-RL-0816-4-R050-FNH
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RL-0816 Series, Metal Film, 50mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL-0816-4-R050-FNH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RL-0816
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    0/ +250ppm/°C
  • Resistance
    50mOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm