  • VSK-S15-12U-T
VSK-S15-12U-T
advertisement
Manufacturer No:
VSK-S15-12U-T
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VSK-S15-12U-T
Package:
Datasheet:
VSK-S15-12U-T
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 15W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSK-S15-12U-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Published
    2012
  • Series
    VSK-S15-T (15W)
  • Size / Dimension
    3.78Lx2.17W x 1.26 H 96.1mmx54.0mmx32.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XXFM-X8
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    1.25A
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    15W
  • Current - Output 1
    1.25A
  • Height
    32.004mm