  • VS13VUA1LAMTFTR
VS13VUA1LAMTFTR
advertisement
Manufacturer No:
VS13VUA1LAMTFTR
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-VS13VUA1LAMTFTR
Package:
SOD-128
Datasheet:
VS13VUA1LAMTFTR
Description:
Quantity:
In Stock : 2000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS13VUA1LAMTFTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-128
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    28A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    21.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    13V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    600W