  • VS-VSKU41/12
VS-VSKU41/12
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKU41/12
HK JDW NO:
884-VS-VSKU41/12
Package:
ADD-A-PAK (3 + 4)
Datasheet:
VS-VSKU41/12
Description:
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKU41/12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    ADD-A-PAK (3 + 4)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • RMS Current (Irms)
    70A
  • Hold Current
    200mA
  • Trigger Device Type
    SCR
  • Voltage - Off State
    1.2kV
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    2.5V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    850A 890A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    150mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    70A
  • Structure
    Common Cathode - All SCRs
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    45A