  • VS-VSKH500-14PBF
VS-VSKH500-14PBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKH500-14PBF
HK JDW NO:
884-VS-VSKH500-14PBF
Package:
3-SuperMAGN-A-PAK™
Datasheet:
VS-VSKH500-14PBF
Description:
MODULE DIODE 500A SMAGN-A-PAK
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKH500-14PBF
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    3-SuperMAGN-A-PAK™
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C TJ
  • Published
    2016
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    500A
  • Circuit Type
    Diodes
  • RMS Current (Irms)
    785A
  • Hold Current
    500mA
  • Voltage - Off State
    1.4kV
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    3V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    17800A 18700A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    200mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    500mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    785A
  • Structure
    Series Connection - SCR/Diode
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    500A