  • VS-GB150YG120NT
VS-GB150YG120NT
advertisement
Manufacturer No:
VS-GB150YG120NT
HK JDW NO:
884-VS-GB150YG120NT
Package:
Module
Datasheet:
VS-GB150YG120NT
Description:
IGBT MOD 1200V 182A ECONO3 4PACK
Step5Bar-code shipping tag
VS-GB150YG120NT
  • Package / Case
    Module
  • Supplier Device Package
    ECONO3 4PACK
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2017
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Configuration
    Full Bridge
  • Power - Max
    892W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    120μA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    182A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    4V @ 15V, 200A