  • VS-15ETH03STRRHM3
VS-15ETH03STRRHM3
advertisement
Manufacturer No:
VS-15ETH03STRRHM3
HK JDW NO:
884-VS-15ETH03STRRHM3
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
VS-15ETH03STRRHM3
Description:
Standard Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 1.25V @ 15A -55°C~175°C 40μA @ 300V Tape & Reel (TR) TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
VS-15ETH03STRRHM3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-263AB (D2PAK)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, FRED Pt®
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40μA @ 300V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.25V @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    300V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A