  • VR37000004704FR500
VR37000004704FR500
advertisement
Manufacturer No:
VR37000004704FR500
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-VR37000004704FR500
Description:
Through Hole 4.7MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 11142
Step5Bar-code shipping tag
VR37000004704FR500
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.354L 4.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    3.5kV
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    3.5kV
  • Lead Diameter
    700 μm
  • Length
    10mm