  • VPS24-1000-B
VPS24-1000-B
advertisement
Manufacturer No:
VPS24-1000-B
HK JDW NO:
814-VPS24-1000-B
Package:
Datasheet:
VPS24-1000-B
Description:
TRANSFORMER,115/230V,24V@1A,12V@2A
Step5Bar-code shipping tag
VPS24-1000-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Weight
    1.3lbs 589.7g
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    50.80mm Lx49.28mm W
  • Termination
    Solder
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Max Output Current
    1A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 2A Series 1A
  • Power - Max
    25VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height Seated (Max)
    58.67mm