  • VPL24-210
VPL24-210
advertisement
Manufacturer No:
VPL24-210
HK JDW NO:
814-VPL24-210
Package:
Datasheet:
VPL24-210
Description:
Power Transformers Chassis, 5VA, 6Pin 24VDC@0.21A Series
Step5Bar-code shipping tag
VPL24-210
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPL24-210.
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    0.4lb 181.44g
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    36.52mm Lx60.33mm W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Current Rating
    420mA
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    210mA
  • Current - Output (Max)
    210mA
  • Element Configuration
    Dual
  • Output Current
    420mA
  • Power - Max
    5.0VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    24V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    36.49mm
  • Height Seated (Max)
    36.52mm
  • Length
    36.52mm
  • Width
    36.49mm