  • VPP16-310
VPP16-310
advertisement
Manufacturer No:
VPP16-310
HK JDW NO:
814-VPP16-310
Package:
Datasheet:
VPP16-310
Description:
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP16-310
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPP16-310.
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Weight
    0.37lb 167.83g
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    41.28mm Lx33.32mm W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Current Rating
    620mA
  • Termination Style
    PC Pin
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Output Voltage
    16V
  • Max Output Current
    310mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 620mA Series 310mA
  • Output Current
    620mA
  • Power - Max
    5VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 8V Series 16V
  • Height
    34.925mm
  • Height Seated (Max)
    34.93mm