  • VPM240-670
VPM240-670
advertisement
Manufacturer No:
VPM240-670
HK JDW NO:
814-VPM240-670
Package:
Datasheet:
VPM240-670
Description:
XFRMR 160VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM240-670
  • Weight
    4lbs 1.8kg
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    113.00mm Dia
  • Power Rating
    160W
  • Max Power Dissipation
    160W
  • Max Output Current
    1.33A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1.33A Series 670mA
  • Power - Max
    160VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 120V Series 240V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Secondary Current
    1.33A
  • Height Seated (Max)
    52.00mm