  • VPL28-350
VPL28-350
advertisement
Manufacturer No:
VPL28-350
HK JDW NO:
814-VPL28-350
Package:
Datasheet:
VPL28-350
Description:
Power Transformers Chassis, 10VA, 6Pin 28VDC@0.35A Series
Step5Bar-code shipping tag
VPL28-350
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPL28-350.
  • Weight
    0.7lb 317.51g
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    36.52mm Lx71.44mm W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Max Output Current
    350mA
  • Power - Max
    10.0VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    28V
  • Height
    44.45mm