  • VLF3012ST-2R2M1R4
VLF3012ST-2R2M1R4
advertisement
Manufacturer No:
VLF3012ST-2R2M1R4
HK JDW NO:
769-VLF3012ST-2R2M1R4
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF3012ST-2R2M1R4
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.4A 72 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
VLF3012ST-2R2M1R4
    Select All
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.8mm
  • Current Rating
    1.4A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    72mOhm Max
  • Max DC Current
    1.4A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1211
  • DC Current
    1.4A
  • Series Resistance
    72mOhm
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Manufacturer Package Identifier
    VLF3012ST-2R2M1R4
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2009
  • Series
    VLF
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.110W 3.00mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%