  • VJ2225Y105KXBAT4X
VJ2225Y105KXBAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225Y105KXBAT4X
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ2225Y105KXBAT4X
Package:
2225
Datasheet:
VJ2225Y105KXBAT4X
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 2225
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225Y105KXBAT4X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    5763
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.18mm
  • Length
    5.59mm
  • Width
    6.65mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
  • Number of Pins
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C