  • VJ1210H394JXXAE31
VJ1210H394JXXAE31
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210H394JXXAE31
HK JDW NO:
877-VJ1210H394JXXAE31
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
VJ 0.39μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210H394JXXAE31
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.39μF
  • Thickness (Max)
    0.076 1.94mm