  • VJ1206Y223KXBAT
VJ1206Y223KXBAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y223KXBAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206Y223KXBAT
Package:
1206
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y223KXBAT
  • Package / Case
    1206
  • Weight
    16.187578mg
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm