  • SMK316BJ682KF-T
SMK316BJ682KF-T
advertisement
Manufacturer No:
SMK316BJ682KF-T
HK JDW NO:
782-SMK316BJ682KF-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
SMK316BJ682KF-T
Description:
M 6800pF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 4800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SMK316BJ682KF-T
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    M
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    1.6mm
    Yes
  • Voltage
    630V
  • Height
    1.15mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.2446mm