  • VJ1206Y184KXJAR
VJ1206Y184KXJAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y184KXJAR
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206Y184KXJAR
Package:
1206
Datasheet:
Description:
180nF Ceramic Capacitor 10% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y184KXJAR
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    180nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.2mm