  • VJ1206A103FEAAT
VJ1206A103FEAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A103FEAAT
HK JDW NO:
877-VJ1206A103FEAAT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206A103FEAAT
Description:
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A103FEAAT
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm