  • VJ0805Y124KXXMC
VJ0805Y124KXXMC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y124KXXMC
HK JDW NO:
877-VJ0805Y124KXXMC
Datasheet:
VJ0805Y124KXXMC
Description:
VJ 0.12μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y124KXXMC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm