  • VJ0805A470JXCAC
VJ0805A470JXCAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A470JXCAC
HK JDW NO:
877-VJ0805A470JXCAC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
VJ0805A470JXCAC
Description:
VJ 47pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 26876
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A470JXCAC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm