  • VJ0603Q750JXBAC
VJ0603Q750JXBAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603Q750JXBAC
HK JDW NO:
877-VJ0603Q750JXBAC
Description:
VJ High Q 75pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603Q750JXBAC
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    75pF
  • Thickness (Max)
    0.036 0.92mm