  • VJ0402V103MXAPW1BC
VJ0402V103MXAPW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402V103MXAPW1BC
HK JDW NO:
877-VJ0402V103MXAPW1BC
Description:
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402V103MXAPW1BC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0402 (1005 Metric)
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    VJ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Height
    550μm
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm