  • VHK100W-Q48-S28
VHK100W-Q48-S28
advertisement
Manufacturer No:
VHK100W-Q48-S28
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VHK100W-Q48-S28
Package:
Module
Datasheet:
VHK100W-Q48-S28
Description:
Quantity:
In Stock : 9964
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VHK100W-Q48-S28
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    502.126754g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    VHK100W (100W)
  • Size / Dimension
    4.23Lx4.01W x 1.50 H 107.4mmx101.9mmx38.1mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MXFM-X9
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    3.57A
  • Output Power
    100W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    38.1mm