  • VGDS1-S15-D15-DIP
VGDS1-S15-D15-DIP
advertisement
Manufacturer No:
VGDS1-S15-D15-DIP
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VGDS1-S15-D15-DIP
Package:
24-DIP Module, 14 Leads
Datasheet:
VGDS1-S15-D15-DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VGDS1-S15-D15-DIP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 14 Leads
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    VGDS1-DIP (1W)
  • Size / Dimension
    1.27Lx0.58W x 0.37 H 32.3mmx14.7mmx9.4mm
  • Feature
    SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    14
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    990mW
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    6kV
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Current - Output (Max)
    33mA 33mA