  • VE-220M1VTR-0605
VE-220M1VTR-0605
advertisement
Manufacturer No:
VE-220M1VTR-0605
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VE-220M1VTR-0605
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
22μF Capacitor 20% 59mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 26
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VE-220M1VTR-0605
  • Package / Case
    Aluminum
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Ripple Current
    59mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.12 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.3mm