  • VDSD1-S24-DI12-DIP
VDSD1-S24-DI12-DIP
advertisement
Manufacturer No:
VDSD1-S24-DI12-DIP
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VDSD1-S24-DI12-DIP
Package:
14-DIP Module, 7 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VDSD1-S24-DI12-DIP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    14-DIP Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    VDSD1-DIP (1W)
  • Size / Dimension
    0.80Lx0.39W x 0.28 H 20.4mmx10.0mmx7.0mm
  • Feature
    SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Current - Output (Max)
    42mA 42mA