  • V3FL45HM3/H
V3FL45HM3/H
advertisement
Manufacturer No:
V3FL45HM3/H
HK JDW NO:
884-V3FL45HM3/H
Package:
DO-219AB
Datasheet:
V3FL45HM3/H
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 580mV @ 3A -40°C~150°C 750μA @ 45V Tape & Reel (TR) DO-219AB Surface Mount
Quantity:
In Stock : 11639
Step5Bar-code shipping tag
V3FL45HM3/H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    DO-219AB (SMF)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
  • Published
    2018
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    750μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    580mV @ 3A
  • Forward Current
    3A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    3A
  • Capacitance @ Vr, F
    370pF @ 4V 1MHz