  • V300C5C50BL
V300C5C50BL
advertisement
Manufacturer No:
V300C5C50BL
HK JDW NO:
834-V300C5C50BL
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
Description:
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W
Step5Bar-code shipping tag
V300C5C50BL
  • Max Power Dissipation
    50W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300C5C50
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    10A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    50W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    16.51mm
  • Width
    36.83mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    MICRO (50W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.65 H 57.9mmx36.8mmx16.5mm