  • V300C24C150BL
V300C24C150BL
advertisement
Manufacturer No:
V300C24C150BL
HK JDW NO:
834-V300C24C150BL
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
V300C24C150BL
Description:
Micro Family - Vin - 300, Vout - 24, Power - 150, Product Grade - C
Step5Bar-code shipping tag
V300C24C150BL
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.65 H 57.9mmx36.8mmx16.5mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V300C24C150
  • Efficiency
    86.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    6.25A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    150W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    16.51mm
  • Width
    36.83mm