  • V20PWM15-M3/I
V20PWM15-M3/I
advertisement
Manufacturer No:
V20PWM15-M3/I
HK JDW NO:
884-V20PWM15-M3/I
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
V20PWM15-M3/I
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 1.47V @ 20A -40°C~175°C 250μA @ 150V Tape & Reel (TR) TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Surface Mount
Quantity:
In Stock : 3755
Step5Bar-code shipping tag
V20PWM15-M3/I
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    SlimDPAK
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    250μA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.47V @ 20A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    150V
  • Current - Average Rectified (Io)
    20A
  • Capacitance @ Vr, F
    950pF @ 4V 1MHz