  • UMK107CH221JZ-T
UMK107CH221JZ-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK107CH221JZ-T
HK JDW NO:
782-UMK107CH221JZ-T
Datasheet:
UMK107CH221JZ-T
Description:
M 220pF Ceramic Capacitor ±5% C0H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK107CH221JZ-T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    C0H
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Thickness (Max)
    0.020 0.50mm