  • UMK107CH102JZ-T
UMK107CH102JZ-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK107CH102JZ-T
HK JDW NO:
782-UMK107CH102JZ-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
UMK107CH102JZ-T
Description:
M 1000pF Ceramic Capacitor ±5% C0H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK107CH102JZ-T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    M
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    C0H
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Temperature Characteristics Code
    C0H
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.020 0.50mm