  • UMK105B7682MV-F
UMK105B7682MV-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK105B7682MV-F
HK JDW NO:
782-UMK105B7682MV-F
Datasheet:
UMK105B7682MV-F
Description:
M 6800pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 799
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMK105B7682MV-F
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm