  • UMK063CG2R7CT-F
UMK063CG2R7CT-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK063CG2R7CT-F
HK JDW NO:
782-UMK063CG2R7CT-F
Datasheet:
UMK063CG2R7CT-F
Description:
M 2.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK063CG2R7CT-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm