  • UMK063BJ471MP-F
UMK063BJ471MP-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK063BJ471MP-F
HK JDW NO:
782-UMK063BJ471MP-F
Datasheet:
UMK063BJ471MP-F
Description:
M 470pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 4618
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMK063BJ471MP-F
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470pF
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.015 0.39mm