  • UMF212B7103MGHT
UMF212B7103MGHT
advertisement
Manufacturer No:
UMF212B7103MGHT
HK JDW NO:
782-UMF212B7103MGHT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
M 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 13813
Step5Bar-code shipping tag
UMF212B7103MGHT
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm