  • UB2-4.5NUN
UB2-4.5NUN
advertisement
Manufacturer No:
UB2-4.5NUN
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-UB2-4.5NUN
Package:
Datasheet:
UB2-4.5NUN
Step5Bar-code shipping tag
UB2-4.5NUN
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Material
    Silver Alloy, Gold Alloy
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Contact Form
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    145Ohm
  • Operate Time
    2ms
  • Coil Voltage
    4.5VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 220VDC -Max
  • Coil Current
    31mA
  • Release Time
    1ms
  • Must Operate Voltage
    3.38VDC
  • Contact Rating (Current)
    1A
  • Must Release Voltage
    0.45VDC