  • UA78L12ACDE4
UA78L12ACDE4
advertisement
Manufacturer No:
UA78L12ACDE4
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-UA78L12ACDE4
Package:
D
Datasheet:
UA78L12ACDE4
Description:
Fixed PMIC 8 D
Quantity:
In Stock : 16496
Step5Bar-code shipping tag
UA78L12ACDE4
  • Package / Case
    D
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    72.603129mg
  • Packaging
    Rail/Tube
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    100mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Quiescent Current
    6mA
  • Accuracy
    5 %
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output
    12V
  • Output Voltage 1
    12V
  • Min Input Voltage
    14.5V
  • Max Input Voltage
    27V
  • Dropout Voltage
    1.7V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.7V
  • Min Output Voltage
    12V
  • Voltage Tolerance-Max
    5%
  • Output Voltage Accuracy
    5 %
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.25%
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm