  • TZMC3V3-M-08
TZMC3V3-M-08
advertisement
Manufacturer No:
TZMC3V3-M-08
HK JDW NO:
884-TZMC3V3-M-08
Datasheet:
TZMC3V3-M-08
Description:
Diode Zener Single 3.3V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZMC3V3-M-08
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Impedance
    90Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Impedance-Max
    90Ohm
  • Reference Voltage
    3.3V
  • Zener Voltage
    3.3V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±5%
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    500mW