  • TYS8040680M-10
TYS8040680M-10
advertisement
Manufacturer No:
TYS8040680M-10
HK JDW NO:
449-TYS8040680M-10
Datasheet:
TYS8040680M-10
Description:
Quantity:
In Stock : 6297
Step5Bar-code shipping tag
TYS8040680M-10
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Nonstandard
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    TYS8040
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Chip
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.25A
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    196mOhm Max
  • Max DC Current
    1.25A
  • Frequency - Self Resonant
    4.9MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.45A
  • Case/Size Code
    3232
  • Height
    4.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm