  • TYS40125R6N-10
TYS40125R6N-10
advertisement
Manufacturer No:
TYS40125R6N-10
HK JDW NO:
449-TYS40125R6N-10
Datasheet:
TYS40125R6N-10
Step5Bar-code shipping tag
TYS40125R6N-10
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    42MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1616
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    TYS
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1A