  • TYS30102R2N-10
TYS30102R2N-10
advertisement
Manufacturer No:
TYS30102R2N-10
HK JDW NO:
449-TYS30102R2N-10
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TYS30102R2N-10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TYS30102R2N-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    25.004279mg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    TYS3010
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.09A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Max DC Current
    1.09A
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.15A
  • Case/Size Code
    1212
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    1.09A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm