  • TYEAACSANF-38.400000
TYEAACSANF-38.400000
advertisement
Manufacturer No:
TYEAACSANF-38.400000
Manufacturer:
Taitien
HK JDW NO:
776-TYEAACSANF-38.400000
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 7138
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TYEAACSANF-38.400000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    TY
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    VCTCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency
    38.4MHz
  • Frequency Stability
    ±500ppb
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.7mm
  • Operating Frequency
    38.4MHz
  • Max Supply Current
    2.5mA
  • Control Voltage-Max
    2.4V
  • Control Voltage-Min
    0.4V
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm