  • TXE-418-KH2
TXE-418-KH2
advertisement
Manufacturer No:
TXE-418-KH2
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-TXE-418-KH2
Package:
24-SMD Module
Datasheet:
TXE-418-KH2
Description:
RF TX IC ASK 418MHZ 24SMD MOD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TXE-418-KH2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SMD Module
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2008
  • Series
    KH2
  • Feature
    Built-in Remote Control Encoder
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Garage Openers, RKE, Security Alarms
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.2V
  • Frequency
    418MHz
  • Max Output Current
    1.5mA
  • Operating Supply Voltage
    5.2V