  • TX2SA-L2-12V-X
TX2SA-L2-12V-X
advertisement
Manufacturer No:
TX2SA-L2-12V-X
HK JDW NO:
590-TX2SA-L2-12V-X
Step5Bar-code shipping tag
TX2SA-L2-12V-X
  • Contact Material
    Silver (Ag), Gold (Au)
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    LOW PROFILE
  • HTS Code
  • Body Length or Diameter
    15mm
  • Body Breadth
    7.4 mm
  • Physical Dimension
    15mm x 7.4mm x 8.2mm
  • Contact Current(DC)-Max
    2A
  • Max Current Rating
    2A
  • Max Voltage Rating (DC)
    220V
  • Coil Resistance
    720Ohm
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Coil Type
    Latching, Dual Coil
  • Switching Voltage
    220VDC -Max
  • Coil Current
    16.7mA
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    2A@220VDC
  • Must Operate Voltage
    9VDC
  • Power Consumption
    200mW
  • Coil Power
    200mW
  • Coil Voltage (DC)
    12V
  • Coil/Input Supply Type
    DC
  • Insertion Loss (dB)
    0.8 dB
  • Contact (DC) Max Power Rating R Load
    60W@220VDC
  • Body Height
    8.2mm