  • TVCAACSANF-16.368000
TVCAACSANF-16.368000
advertisement
Manufacturer No:
TVCAACSANF-16.368000
Manufacturer:
Taitien
HK JDW NO:
776-TVCAACSANF-16.368000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TVCAACSANF-16.368000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency Stability
    0.5%
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    16.368MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Oscillator Type
    CLIPPED SINE
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Aging
    1 PPM/YEAR
  • Control Voltage-Max
    2.5V
  • Control Voltage-Min
    0.5V
  • Frequency Deviation/Pullability
    5 ppm
  • Output Impedance
    10000Ohm
  • Output Level
    0.8 V