  • TV50C640J-G
TV50C640J-G
advertisement
Manufacturer No:
TV50C640J-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-TV50C640J-G
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
TV50C640J-G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TV50C640J-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Polarity
    Unidirectional
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.1V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Clamping Voltage
    103V
  • Peak Pulse Current
    49.03A
  • Reverse Standoff Voltage
    64V
  • Peak Pulse Power
    3kW